להלן פירוט סוגי המוצרים /המיגונים אשר נדרשים בעסק באופן כללי:

מערכת מתזים (ספרינקלרים):

מערכת מתזי מים אוטומטית (ספרינקלרים) בנויה מרשת של צינורות בקירות ובתקרות אשר להם ראשי ספרינקלר המספקים הגנה למסדרונות, חדרים, מדרגות, ואזורים נוספים בבניין. ברוב המערכות, הצינורות תמיד מלאים במים לכיבוי השריפה באופן מיידי. לפעמים  מוסתרים הספרינקלרים מאחורי לוחיות מתכת קטנות בקירות ובתקרות. אפילו אם אינך יכול לראות את ראשי הספרינקלרים, הם שם ומסוגלים לרסס מים על השריפה.

 

מדוע ספרינקלרים חשובים להצלת חיים?

ספרינקלרים אינם באים במקום גורמים אנושיים, הם נכנסים לעבודה מיידית להקטנת הסכנה. ספרינקלרים מונעים את התפתחותן המהירה של שריפות בעלות חום רב, אשר מסוגלות ללכוד ולהרוג כמות גדולה מאוכלוסיית הבניין.

 

כיצד ספרינקלר עובד?

ספרינקלרים בדרך כלל ממוקמים במפלס התקרה בבניינים. הספרינקלר הנפוץ ביותר הינו בעל אמפולה מזכוכית המלאה בנוזל על בסיס גליצרין אשר מתרחב בחום. נוזל זה מתוכנן להתפשט בחום ולשבור את האמפולה בטמפרטורה מסוימת. השסתום נדחף החוצה על ידי לחץ המים. המים מותזים על לוחית הפיזור, אשר מתוכננת להפיץ אותו באופן שווה. מים ימשיכו לזרום עד שהברז הראשי ייסגר. מערכת הספרינקלרים מתוכננת לספק כמות מסוימת של מים למטר רבוע בהתבסס על הסיכון עליו היא מגנה.

ציוד כיבוי אש:

ציוד כיבוי אש הינו אמצעי לביצוע כיבוי ומניעת התפשטות דלקות, ומלחמה בהן

במקרה שכבר פרצו. פריטי הציוד המוכרים ביותר הם מטפי כיבוי אש, גלגלוני כיבוי, צינורות כיבוי (המיועדים לחיבור לברזי כיבוי אש או למכלים על גבי רכבי כיבוי אש) ועוד...

 

מערכת גילוי אש ועשן:

מערכת גילוי אש היא סוג של מערכת אלקטרונית הנותנת התראה מוקדמת להיווצרות עשן במקום שבו הותקנה. מערכת לכיבוי אש ועשן מותקנת בבתים פרטים, עסקים, מוסדות ומפעלים ומטרתן זיהוי והתראה מוקדמים להיווצרות עשן לפני גרימת נזק. במידה ויש הפסקת חשמל המערכת מגובה בסוללה אשר אמורה להמשיך ולהפעיל את המערכת . כשסוללות הגיבוי נחלשות המערכת מתריעה על כך.

 

כיצד המערכת פועלת:

מערכות גילוי אש ועשן נועדו לתת התראה מוקדמת בדבר שריפה במבנה. הרכיב העיקרי של מערכות אלו הוא גלאי העשן. העיקרון העומד בבסיס המערכת הוא פיזור של גלאי עשן במבנה, בצורה שתאפשר גילוי מוקדם במידה סבירה של שריפה ושילובם באמצעי התראה שייעודם הבאת דבר קיום השריפה לידיעת הנוכחים, במבנה וכוחות ההצלה. קביעת תצורת המערכת נובעת ממספר גורמים בראש ובראשונה מידת הסיכון לבני אדם מאופיו של המבנה.
במערכת מחוברים צופרים חיצוניים ופנימיים המתחילים לעבוד בזמן גילוי ומתריעים קולית על היווצרות העשן במקום מסוים. ניתן לחבר צופרים רגילים וצופרים משולבים להתראה קולית + אור מהבהב. על גבי מערכת גילוי אש ועשן ישנם כפתורי הפעלה וניתוק, לחצני השתקת צופרים, לחצן איפוס מערכת, נורות אזעקה אדומות ותקלה צהובות לכל אזור.

גלאי אש\עשן:

גלאי עשן עובדים על ידי חיישן הקולט את עשן העולה מהאש ומפעילים אזעקה.  במידה ואתם ישנים הגלאי יעיר אתכם כאשר קיימת סכנת שריפה ויאפשר לכם זמן יקר להציל חיים.

בנזקי אש:

מטפי כיבוי אש 

מטף  הוא אמצעי כיבוי אש  או לריסון אש, והוא חלק מההגנה האקטיבית מפני אש.

קיימים מספר סוגים של מטפי כיבוי:

  • מטפי גז CO2

  • מטפי אבקה יבשה 6\3 ק"ג.

  • מטפי גז הלון.

  • מטפי אבקה וקצף על גלגלים 50 ק"ג.

  • מטפי אבקה למתכות.

  • מטפי קצף, מים.

נזקי פריצה:

 

מערכת אזעקה

מערכת אזעקה הינו אמצעי המיגון הראשון בעסק אשר מתריע באופן מיידי כאשר מישהו פורץ לעסק והינו חלק ממערך האבטחה וחיוני להתגוננות מפני עבירות רכוש: פריצה ונזק בזדון. מערכת האזעקה מורכבת מגלאים שונים המזהים תנועה בעסק ומתריעים על כך למוקד השמירה או לבעל העסק. המערכת מספקת התרעה בזמן אמת ומאפשרת תגובה מיידית. בנוסף מערכת האזעקה מחוברת לצופרים אשר גורמים למהומה שיכולה להבהיל ולהבריח את הפורצים וכמו כן מושך תשומת לב מרובה למקום הפריצה.

מוקד שמירה וסיור

כאשר המוקד מקבל התרעה מיידית על בעיה מתאפשרת תגובה מיידית של מוקד הסיור. במסגרת שירותי הסיור והבקרה מופעל שירות סיורים יזומים במסגרת שירותים אלו נשלח סייר בזמן משתנה או קבוע בהתאם לצורך שנקבע אל האתר ומבצע בדיקה מקיפה ודקדקנית, הסייר מקפיד לבדוק את כל הפתחים והנקודות הרגישות באתר בניסיון לאתר הכנות לפריצה, חבלה חיצונית שאינה במקום מוגן, טשטוש עקבות כי המקום לא מאויש והרתעה בפני פורצים.

 

מצלמות אבטחה במעגל סגור

מצלמות המנטרות, מנהלות, מקליטות ומתעדות את המתרחש  והמעבירות און ליין או בשחזור את המתרחש מעבר לעדשה. ישנם מגוון רחב ועצום של מצלמות אבטחה הנבדלות אחת מהשנייה במספר פרמטרים : עדשה קבועה או משתנה, גודל העדשה, מצלמות אינפרא אדום לראייה בלילה, מספר לדים במצלמת האינפרא אדום (משפיע על מרחק הראייה בלילה), רזולוציה, רגישות לאור ועוד פרמטרים רבים. מערכות הקלטה: הן שאחראיות על ההקלטה ושמירת התיעוד על פי גודל נפח הזיכרון במכשיר. מערכות אלו גם קובעות את האיכות בו נראה את התיעוד המצולם ואת מהירות התמונה. למערכות אלו מגוון רחב של תוספות ואפשריות כמו חיבור לשל מסך, חיבור חומרת שמע, נפחי זיכרון שונים ועוד.

סורגים

אחד מאמצעי המיגון המקובלים כיום, כדי למגן מבנים או אנשים זה סורג. אמצעי המיגון המקובל ביותר כנגד פורצים הוא סורג המגן על פתחי הנכס.

סוגי מנעולים

ישנם סוגים רבים של מנעולים לדוגמא:

מנעול צילינדר, מנעול קוד, מנעול תלי, מנעול חבוי ועוד...

ציפוי מגן לשמשות \ ויטרינה

ציפוי מגן לשמשות עשוי יריעה שקופה, דקה וחזקה, המודבקת ישירות על השמשה הקיימת, ומונעת את קריסתה ואת פיזור הרסיסים כאשר היא נשברת. כאשר הזכוכית נסדקת, השברים של החלון נשארים דבוקים לציפוי ולא מתפזרים לרסיסים. התקנת ציפויי הביטחון מבית אל-סורג מספקים מונעים פגיעה חמורה בגוף וברכוש במקרה של שבר בזכוכית הנגרם כתוצאה מניסיון פריצה, הדף, ונדליזם או כל סיבה אחרת.